ساختار گردان دادگستری اخبار بین الملل

ساختار: گردان دادگستری اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار اجتماعی احساس تبعیض هنور در زنان وجود دارد / ابتکار

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: با وجود پیشرفت‌هایی که بعد از انقلاب رخ داده هست؛ هنوز زنانی ایرانی احساس نکرده‌اند که بدون تبعیض می‌توانند در این ن

احساس تبعیض هنور در زنان وجود دارد / ابتکار

ابتکار: احساس تبعیض هنور در زنان وجود دارد

عبارات مهم : احساس

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: با وجود پیشرفت هایی که بعد از انقلاب رخ داده هست؛ هنوز زنانی ایرانی احساس نکرده اند که بدون تبعیض می توانند در این نظام فعالیت داشته باشند.

به گزارش مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، معصومه ابتکار در نشست علمی پژوهشکده اندیشه دینی معاصر ضمن تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و ایام دهه فجر گفت: امیدواریم بتوانیم گام های مهمی در خصوص آرزوی بزرگ های اصیل انقلاب اسلامی برداریم و در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب آرزوی بزرگ های متعالی را در یک نظام کارآمد و پویا تحقق ببخشیم.

احساس تبعیض هنور در زنان وجود دارد / ابتکار

معاون مدیر جمهوردر امور زنان و امور خانواده با تاکید بر اینکه اگر به نسل جوان اجازه پرسش ندهیم هرگز نمی تواند مانند نسل ۵۷ سوار کشتی انقلاب شود، گفت: متاسفانه در مدارس، در میان دانش آموزان و معلمان اصلا گفت وگو نداریم. ۱۰ سال پیش میزان گفت وگو در خانواده ها دو ساعت بود، ولی متاسفانه این رقم به ۲۰ دقیقه کم کردن یافته است.

وی در ادامه سخنان خود به رابطه متقابل کارآمدی نظام جمهوری اسلامی و توانمندی در پاسخ گویی به پرسشها روز اشاره کرد و افزود: امام راحل دین را به عرصه زندگی سیاسی و اجتماعی آوردند و خود ایشان هم در موضوعاتی مانند پرسشها زنان نگاه مترقیانه ای در عمل و نظر داشتند و در برابر با تحجر نیز مقابله می کردند. همان طوری که امروز رهبر معظم انقلاب نگاه امام خمینی (ره) را نسبت به آینده و پرسشها زنان دارند.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: با وجود پیشرفت‌هایی که بعد از انقلاب رخ داده هست؛ هنوز زنانی ایرانی احساس نکرده‌اند که بدون تبعیض می‌توانند در این ن

معاون زنان و امور خانواده مدیر جمهوری تصریح کرد: ابتکار در این باره اضافه کرد: ما به عنوان نسل انقلاب وقت محدودی داریم تا بتوانیم کارآمدی نظام و دین در عصر معاصر را جهت نسل جوان مخصوصا در قالب قوانین، مقررات و سیاست ها به اجرا و نمایش بگذاریم.

وی در ادامه به پیشرفت ورزش بانوان بعد از انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: با وجود همه تحولات و پیشرفت هایی که بعد از انقلاب جهت بانوان رخ داده هست؛ هنوز زنانی ایرانی احساس نکرده اند که بدون تبعیض می توانند در این نظام فعالیت داشته باشند. بنابراین ما جهت رسیدن به این نشانه فاصله داریم و جهت فعالیت زنان آن هم بدون تبعیض باید تلاش های فراوانی را انجام دهیم.

معاون زنان و امور خانواده مدیر جمهوری تاکید کرد: ما قبل از دیر شدن باید در چارچوب شرع پاسخ مناسبی به ضرورت های اجتماعی دهیم تا دختران ایرانی احساس محدودیت نکنند.

احساس تبعیض هنور در زنان وجود دارد / ابتکار

ابتکار در بخش دیگری از سخنان خود به موانعی مانند تصویب قانون امنیت اجتماعی زنان در مقابله با خشونت، اصلاحیه قانون تابعیت یا صدور گذرنامه جهت بانوان دارای رتبه های علمی یا ورزشی جهت حضور در عرصه های جهانی اشاره کرد و از مراکز و پژوهشکده های دینی خواستار حمایت و ارائه راهکار در این موارد شد.

وی عدم گفت وگو را یکی از معضلات بزرگ و مهم جامعه دانست و گفت: متاسفانه در مدارس، در میان دانش آموزان و معلمان اصلا گفت وگو نداریم. ۱۰ سال پیش میزان گفت وگو در خانواده ها دو ساعت بود، ولی متاسفانه این رقم به ۲۰ دقیقه کم کردن یافته است در حالی که ما نیازمند گفت وگوی اجتماعی- سیاسی در جامعه و خانواده ها هستیم.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: با وجود پیشرفت‌هایی که بعد از انقلاب رخ داده هست؛ هنوز زنانی ایرانی احساس نکرده‌اند که بدون تبعیض می‌توانند در این ن

ابتکار با تاکید بر اینکه باید با نسل تازه گفت وگو کرد، افزود: باید اجازه دهیم نسل جوان پرسش و چالش کند. اگر به نسل جوان وقت گزینش ندهیم هرگز نمی تواند مثل نسل ۵۷ سوار کشتی انقلاب بشود و تا پای جان با گزینش آزادانه خویش پای ارزش ها بایستد.

در این نشست علمی سجادی دستیار خاص امور حقوق شهروندی معاونت امور زنان و خانواده به ارائه گزارش و تصویب احتمالی طرح خشونت راجع به زنان اشاره کرد و افزود: این طرح در مراحل نهایی واقع شده است است که در صورت تصویب می توان به کم کردن خشونت در جامعه امیدوار شد.

احساس تبعیض هنور در زنان وجود دارد / ابتکار

وی افزود: از نخستین کارها مهم ابتکار بعد از حضور در معاونت، تشکیل شورای مشورتی فقهی- حقوقی با نشانه بازبینی مواردی از قوانین تبعیض آمیز علیه زنان بود. بعد از آن جلساتی در این خصوص برگزار شد و ما توانستیم وارد بعضی مصادیق شویم و گفت وگوهای مهمی نیز انجام دهیم.

سجادی در ادامه سخنان خود به تعدادی از محدودیت های زنان اشاره کرد و گفت: ممنوعیت زن ها در قضاوت زمانی مطرح شد که قاضی می بایست حکم را استنباط فقهی می کرد در حالی که اکنون قاضی از روی قوانین حکم صادر می کند بنابراین زن ها هم می توانند این کار را انجام دهند.

وی تاکید کرد: فقه ما خط قرمز شده است است در حالی که احکام فقهی ما خط قرمز نیستند. آن جایی که قرآن حکم صریح داده روی چشمان خود می گذاریم ولی در پرسشها فقهی لزوما این گونه نیست.

سجادی با طرح این پرسش که آیا استان قم باید از لحاظ طلاق رتبه سوم را در کشور داشته باشد، گفت: ما دست یاری به سوی پژوهشکده هایی چون اندیشه دینی معاصر دراز می کنیم و در حل آسیب های اجتماعی و پرسشها زنان از همه صاحب نظران و اساتید یاری و کمک می خواهیم.

در آخر این نشست اساتید و حاضران جلسه؛ پرسش ها، دغدغه ها، انتقادات، پیشنهادات و نظرات خودشان را با دکتر معصومه ابتکار در میان گذاشتند.

واژه های کلیدی: احساس | انقلاب | خانواده | ریاست جمهوری | معصومه ابتکار | آسیب های اجتماعی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs